خرما مضافتی بم صادراتی که دستان کودکی را سوزاند

خرما سرشار از پتاسیم است که برای افراد مبتلا به فشار خون بالا حیاتی است. سدیم (نمک) اضافی منجر به فشار خون بالا می شود و پتاسیم موجود در خرما به بیرون راندن آن از سیستم بدن ما کمک می کند.

همچنین آنتی اکسیدان های موجود در خرما مضافتی بم صادراتی به حذف کلسترول از شریان ها کمک می کند و در نتیجه باعث می شود قلب به طور موثر عمل کند.

3. متابولیسم را افزایش دهید
خرما حاوی ویتامین های B و K است که به سوزاندن کالری از سیستم بدن کمک می کند. سوزاندن کالری یک راه عالی برای بهبود متابولیسم بدن ما است. خرما همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که به محافظت از سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها و واکنش های مضر کمک می کند.

4. برای دستگاه گوارش
خیساندن یک مشت خرما و مصرف آن در صبح به عنوان صبحانه می تواند در حل مشکلات مربوط به دستگاه گوارش کمک زیادی کند. اگر یبوست دارید که ناشی از فیبر ناکافی در سیستم بدن است، خرما سرشار از فیبر است. کافی است یک مشت خرما را یک شب خیس کنید و با آب مصرف کنید.

5. درمان کم خونی
علل ناکافی آهن در سیستم بدن ما باعث کم خونی می شود. افرادی که از این مشکل رنج می برند همیشه احساس خستگی، خستگی، تنگی نفس یا درد قفسه سینه می کنند. خرما سرشار از آهن است و مصرف منظم آن یک درمان موثر برای کم خونی است.

6. کلسترول خون را کاهش می دهد
کلسترول اضافی در خون برای سلامتی خوب نیست. با این حال خرما کلسترول پایینی دارد که مصرف آن به کاهش کلسترول اضافی خون شما کمک می کند.

7. بینایی را بهبود می بخشد
کمبود ویتامین A باعث می شود که افراد در شرایط نوری ضعیف با بینایی دست و پنجه نرم کنند. گنجاندن خرما در رژیم غذایی می تواند به تقویت و حفظ بینایی شما برای مدت طولانی تری با به تاخیر انداختن دژنراسیون ماسکولوئید چشم کمک کند.